LODOWA GRUSZKA 0,375 L

NATURALNIE SŁODKA I SPOKOJNA

Lodowa Gruszka to zupełnie wyjątkowy likierowy napój alkoholowy produkowany w niewielu miejscach na świecie. Charakteryzuje się naturalnie intensywną słodyczą, koncentracją aromatów i smaków oraz brakiem musowania. Lodowa Gruszka jest odpowiednikiem Cydru Chyliczki Lodowego, z tą różnicą, iż jest ona wyprodukowana z gruszek, a nie jabłek. Do produkcji użyliśmy wyłącznie świeżo tłoczonego, a następnie wymrażanego soku gruszkowego, bez dodatku wody, substancji słodzących, czy dwutlenku węgla.
..
ODMIANA: Dominująca: Patten
TECHNOLOGIA: Lodowa Gruszka jest produkowana metodą bardzo powolnej fermentacji (od 12 do 18 miesięcy) wymrażanego soku gruszkowego. Po butelkowaniu i zamknięciu naturalnym korkiem dojrzewający ok. 3 miesięcy. Lodowa Gruszka nie jest pasteryzowana
ALKOHOL: Od 10% do 12% obj. alk

OPIS DEGUSTACYJNY

..
OKO: Barwa bursztynowo-karmelowa
NOS: Dojrzałe gruszki, rodzynki, cynamon, karmel oraz suszone daktyle
USTA: Miodowa słodycz, treściwy, niska kwasowy, ponadto nuty pieczonych jabłek, pestek, rodzynek
SERWOWANIE

Lodowa Gruszka może być podawana jako aperitif (doskonale smakuje podawana na kostkach lodu), jak również w towarzystwie pikantnych serów. Ponadto Lodowa Gruszka dobrze skomponuje się z większością deserów.
Lodowa Gruszka nadaje się do długoletniego przechowywania, nawet do kilkunastu lat. Sugerowana temperatura serwowania: 5°C.

NAGRODY
  • Srebrny medal – Royal Bath & West International Cider 2018, Somerset, Anglia
  • Srebrny medal – Enoexpo 2018, Kraków, Polska
  • Srebrny medal – Royal Bath & West International Cider 2019, Somerset, Anglia
INFORMACJE ZAKUPOWE

Lodowa Gruszka dostępna jest w butelce o pojemności 0,375 l, pakowanej po 12 sztuk w kartonie.